Tytu³: O Janie Pawle II pisze siê mnóstwo bzdur Wiadomo¶æ wys³ana przez: Pawe³ Kwiecieñ 02, 2010, 11:34:49 - Mnóstwo siê teraz pisze bzdur o Janie Pawle II, te wszystkie ksiêgi cudów, itp. Ta têsknota za beatyfikacj± jest z jednej strony zrozumia³a, ale z drugiej - wpisanie w poczet ¶wiêtych grozi udziwnieniem, odcz³owieczeniem, dopasowaniem do naszych wyobra¿eñ - ostrzega³ w RMF FM ks. Adam Boniecki.
- Papie¿owi beatyfikacja nie jest do niczego potrzebna. On jest b³ogos³awiony przez lud bo¿y, kolejki do grobu, pro¶by o po¶rednictwo, coraz powa¿niejsza obecno¶æ w ¶wiadomo¶ci ludzi - to wszystko o tym ¶wiadczy - uwa¿a redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego". Ks. Boniecki przyznaje te¿, ¿e "wielu ludzi, zw³aszcza we W³oszech, nie lubi Benedykta XVI za to, ¿e nie jest Janem Paw³em II". - On podbi³ serca ludzkie. Ta têsknota za nim jest fenomenalna - mówi³ w RMF FM. Wspomina³ tak¿e niezwyk³± si³ê, któr± dawa³y spotkania z papie¿em. - To by³o cudowne, kiedy cz³owiek jecha³ do Rzymu i by³ zapraszany na ¶niadanie lub kolacjê, i wychodzi³ stamt±d uskrzydlony, bynajmniej nie przez wino, które do kolacji podawano. Jak mówi³ Lech Wa³êsa, tam ³adowa³o siê baterie - opowiada³ ks. Boniecki. - We mnie dominuje dzi¶ raczej poczucie wdziêczno¶ci za to, co by³o mi dane, ni¿ poczucie nostalgii. Tytu³: Odp: O Janie Pawle II pisze siê mnóstwo bzdur Wiadomo¶æ wys³ana przez: Pawe³ Kwiecieñ 02, 2010, 11:38:38 komentarze do newsa:
Czy to bzdura? Przeczytajcie. "Tylko Ronald Reagan oraz JP 2 byli obecni w Bibliotece Watykañskiej w dn. 7 czerwca 1982 r. To by³o pierwsze ich spotkanie. O czym rozmawiali? O sytuacji w Libanie, który zosta³ wtedy napadniêty przez izrael. Ale wiêksz± czê¶æ ich rozmowy po¶wiêcili sytuacji w Polsce. W tej rozmowie Reagan i JP2 uzgodnili, ¿e podejm± dzia³ania ¿eby przy¶pieszyæ rozpad ZSRR. Kluczem by³a Polska. USA zgodzi³y siê przekazaæ Watykanowi niezbêdne "zasoby" ¿eby doprowadziæ do destabilizacji rz±du polskiego. R. Allen (doradca Reagana ds. bezpiecz.) powiedzia³ "To by³o jedno z najwiêkszych tajnych porozumieñ jakie kiedykolwiek zawarli¶my" eurokomuch dzisiaj, 09:52 >>>>>>>> Masz racje. Kiedy po nieudanym strajku w 1970 roku w Szczecinie Solidarnosc przeszla do podziemia,wszystkie wysilki i gro pieniedzy/nawet tych brudnych pranych w bankach watykanskich,ktorych zarzadca byl kardynal Markus// zaczelo naplywac do Polski.Tymi pieniedzmi finansowano dzialalnosc Solidarnosci. Nie wspomniales o porozumieniu generala Jaruzelskiego z papierzem JPII dzikuska53 dzisiaj, 10:01 >>>>>>>>> Macie racje ,ale to nie kardyna³ Markus tylko biskup Paul Marcinkus pó¿niejszy arcybiskup,syn emigrantów z Litwy.Cz³owiek nazywany bankierem Boga,wysoki dobrze zbudowany.W "ojcu chrzestnym III" przedstawiony jako mikrej budowy arcybiskup dario Tytu³: Odp: O Janie Pawle II pisze siê mnóstwo bzdur Wiadomo¶æ wys³ana przez: Pawe³ Kwiecieñ 02, 2010, 11:41:08 komentarze do newsa:
My¶lisz, ¿e JPII i Watykan obalali komunizm za darmo? Bo ... ... kochali wiernych? Na pocz±tku lat 80tych finanse Watykanu by³y w tragicznym stanie. Upadek Banco Ambrosiano jest na to dowodem. eurokomuch dzisiaj, 10:21 >>>>>>>>>>>>>> Po upadku komunizmu, brodacze z "Solidarno¶ci" zaczeli ... ... sp³acac swoje d³ugi. Watykan dosta³ konkordat, dzieki któremu Ko¶cio³ Katolicki ma zapewnion± uprzywilejowana pozycjê w Polsce. eurokomuch dzisiaj, 10:43 >>>>>>>>>>> Rozmowy na te tematy by³y prowadzone ju¿ wcze¶niej. Szef CIA i doradcy RR komunikowali regularnie z JP II. W 1980 i w stanie wojennym, Amerykanie byli jedyn± nacj± która wspiera³a nasz ruch wyzwoleñczy. Ca³a Europa patrzy³a obojetnie na to co dzieje siê w Polsce. Amerykanie i Watykan wsparli nas na wiele sposobów. Dopiero wiele lat pó¼niej do³±czy³y siê do tego Niemcy Zachodnie - Europa dalej by³a bierna, a nawet przeciwna tym ruchom. Papie¿, wspomagany przez Amerykanów by³ g³ównym czynnikiem umo¿liwiaj±cym obalenie komunizmu w Polsce, a tym samym w ca³ej Europie. O dziwo, nie mo¿na zaprzeczyæ zas³ug Jaruzelskiego, który przyczyni³ siê do tego, ¿e te przekszta³cenia odby³y siê wrêcz bez rozlewu krwi - aczkolwiek nico opó¼ni³ te zdarzenia. czubryk Tytu³: Odp: O Janie Pawle II pisze siê mnóstwo bzdur Wiadomo¶æ wys³ana przez: spl Styczeñ 15, 2011, 16:40:47 Ponad 2 mln pielgrzymów na beatyfikacji Jana Paw³a II?
Ponad 2 mln pielgrzymów nale¿y spodziewaæ siê na beatyfikacji Jana Paw³a II, która odbêdzie siê 1 maja w Watykanie - pisze w³oska prasa. Gazety zwracaj± uwagê na niezwykle szybkie tempo procesu beatyfikacyjnego i wielk± rado¶æ, jaka zapanowa³a w Polsce. Na ³amach "Il Giornale" przypomniano, ¿e od ponad tysi±ca lat ¿aden papie¿ nie wyniós³ na o³tarze swego bezpo¶redniego poprzednika. "La Stampa" ju¿ zapowiedzia³a, ¿e przez ca³± noc poprzedzaj±c± 1 maja do godziny 8.30 rano wierni bêd± mogli wchodziæ na Plac ¦wiêtego Piotra, by wzi±æ udzia³ we mszy beatyfikacyjnej pod przewodnictwem papie¿a Benedykta XVI. Kiedy wej¶cia na plac przed bazylik± watykañsk± zostan± zamkniête, pozostali pielgrzymi bêd± mogli uczestniczyæ w liturgii na prowadz±cej na plac Via della Conciliazione a¿ do Zamku ¦wiêtego Anio³a, ¶ledz±c jej przebieg na dziesi±tkach zainstalowanych tam wielkich ekranów. Tytu³: Odp: O Janie Pawle II pisze siê mnóstwo bzdur Wiadomo¶æ wys³ana przez: spl Styczeñ 15, 2011, 16:41:05 Turyñski dziennik podkre¶li³, ¿e Kaplica ¦wiêtego Sebastiana w bazylice ¶wiêtego Piotra, do której przeniesiony zostanie po beatyfikacji grób papie¿a Polaka, stanie siê celem pielgrzymek "na ogromn± skalê".
Na ³amach "Il Giornale" przypomniano, ¿e od ponad tysi±ca lat ¿aden papie¿ nie wyniós³ na o³tarze swego bezpo¶redniego poprzednika. Gazeta zwróci³a uwagê, ¿e natychmiast wraz z og³oszeniem w pi±tek dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Paw³a II podano tak¿e datê beatyfikacji. Watykanista Andrea Tornielli odnotowa³, ¿e proces przeprowadzono z "szybko¶ci±, jakiej nigdy nie widziano". Podkre¶li³ zarazem, ¿e zaledwie miesi±c wcze¶niej, 14 grudnia zesz³ego roku, cud zaaprobowa³a komisja teologów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, a 11 stycznia zrobili to kardyna³owie i biskupi, zamykaj±c tym samym postêpowanie kanoniczne. Tempo to, oceni³, mo¿na t³umaczyæ jedynie dominuj±c± wol± zorganizowania ceremonii wyniesienia na o³tarze jeszcze przed tegorocznym latem. W dzienniku tym podkre¶lono te¿, ¿e Benedykt XVI nigdy nie mia³ w±tpliwo¶ci co do ¶wiêto¶ci swego poprzednika. |