Nasza Wiara - Forum dla ludzi wierz±cych, kochaj±cych i pozytywnie my¶l±cych
Grudzieñ 23, 2024, 14:43:01 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
 
   Strona g³ówna   Pomoc Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: "Dz": o. Rydzyk chce kilku portali internetowych  (Przeczytany 6250 razy)
spl
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 127


« : Grudzieñ 08, 2008, 11:11:05 »

"Dz": o. Rydzyk chce kilku portali internetowych

"Dziennik": ojciec Tadeusz Rydzyk wyznaczy³ wiernym nowe zadanie - poznanie tajników internetu. A dok³adniej - stworzenie "paru" internetowych portali, ¿eby "o m³odzie¿ zawalczyæ".


O. Rydzyk odkry³ dla swoich s³uchaczy nowe medium: - Gdyby¶my mieli tak parê portali internetowych! O m³odzie¿ trzeba zawalczyæ, a m³odzie¿ to internet. Wszystkie moherowe berety, uczymy siê internetu! - wo³a³ podczas sobotniej mszy w 17 rocznicê powstania Radia maryja o. Rydzyk.

Fenomen Rydzyka ujawni³ siê na pocz±tku lat 90. W 1994 r. rozg³o¶nia stara³a siê o ogólnokrajow± koncesjê, jej za³o¿yciel o. Tadeusz Rydzyk przyjecha³ do siedziby Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z metrowej wielko¶ci figur± Matki Bo¿ej. Ustawi³ j± na ¶rodku sali i przekonywa³ do swoich racji. Redemptorysta rozszerzy³ swoje imperium medialne, zak³adaj±c w 2003 r. Telewizjê Trwam, któr± mo¿na ogl±daæ przez satelitê - przypomina "Dziennik".

Wiêcej o imperium medialnym ojca Tadeusza Rydzyka w "Dzienniku".
Zapisane
spl
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 127


« Odpowiedz #1 : Grudzieñ 08, 2008, 11:11:41 »

Przeczytajcie jak Ojciec Rydzyk dorobi³ siê fortuny: 
 
1986-1991 r. Ojciec Tadeusz Rydzyk przebywa w Niemczech, gdzie sprowadza³ do Polski niemieckie samochody zwolnione z op³at celnych. Umo¿liwia³y mu to za¶wiadczenia o darowiznach wystawiane przez klasztor w którym mieszka³.

1991 r. Powstaje Radio Maryja. W akcie za³o¿ycielskim zapisano odrêbno¶æ podatkow± radia. Pomimo tego radio do dzi¶ unika p³acenia podatków. Urz±d Skarbowy nigdy nie odwa¿y³ siê przeprowadziæ kontroli finansów radia. Rozg³o¶nia uzyskuje status nadawcy spo³ecznego.
W zamian za rezygnacje z emisji reklam, op³ata koncesyjna zostaje zredukowana o 80% (dla stacji ogólnokrajowej wynosi ona w granicach 7 mln 640 tys. z³otych rocznie). Wiekszo¶æ s³uchaczy (70%) to osoby powy¿ej 60 roku ¿ycia.

1994 r. Radio Maryja uzyska³o a¿ 117 lokalnych koncesji. Pokrywa zasiêgiem ju¿ 80% kraju.

1995 r. Komisja Episkopatu ds. ¶rodków spo³ecznego przekazu stwierdzi³a : "Radio Maryja, sta³o siê narzêdziem rozpowszechniania nieprawdy".

1996 r. Urz±d Celny poinformowa³ prokurature rejonow± w Toruniu o sprowadzeniu przez Radio Maryja z Niemiec bez c³a i podatku dwóch mercedesów jako "przedmiotów kultu", a wiec towarów zwolnionych z op³at na mocy ustawy o stosunku pañstwa i Ko¶cio³a. "Akty darowizny okaza³y siê fa³szywe" - napisali prokuratorom celnicy.

W Bydgoszczy toczy³y siê dwa ¶ledztwa dotycz±ce nielegalnego wywozu pieniêdzy za granice bez zezwolenia dewizowego. Zarzuty niep³acenia przez Radio Maryja op³at celnych i pos³ugiwanie siê fa³szywymi aktami darowizny, zosta³y umorzone w 2002 r. W uzasadnieniu prokuratura napisa³a, ¿e robi to: `wobec braku ustawowych znamion czynu zabronionego" i `wobec przedawnienia ¶cigania".

1996 r. Na antenie Radia Maryja Ojciec Rydzyk mówi i¿ pos³om, którzy g³osowali nad zliberalizowaniem ustawy antyaborcyjnej: "Powinno siê ogoliæ g³owy, jak golono kobietom wspó³¿yj±cym z hitlerowcami w czasie wojny".

Toruñska prokuratura stawia Rydzykowi zarzut "³¿enia z naczelnych organów pañstwa". Rydzyk dosta³ sze¶æ wezwañ, wszystkie zlekcewa¿y³.   
Nie wpuscil policjantów do radia i do klasztoru. Pod budynkiem prokuratury stanêli s³uchacze radia - panie w moherowych beretach  i m³odziency wszechpolscy. Domagali siê powieszenia prokuratorki. Kobieta dostawa³a listy z pogró¿kami wysy³ane na adres domowy. W 1998 prokuratura umorzy³a ¶ledztwo z uwagi na "znikome niebezpieczenstwo spoleczne".

1997 r. Radio Maryja staje siê si³± polityczn± wprowadzaj±c do Sejmu oko³o 30 pos³ów, z listy AWS. Promowano ich wyczytuj±c nazwiska
na antenie, zachêcaj±c s³uchaczy do oddania g³osu.

1997 r. Ojciec Rydzyk rozpoczyna zbiórkê pieniêdzy na ratowanie Stoczni Gdanskiej, namawiaj±c s³uchaczy do wp³at pieniêdzy na subkonto
radia, oraz przesy³anie ¶wiadectw udzia³owych NFI. Do rozg³o¶ni p³ynie rzeka pieniêdzy z kraju i zagranicy.
W sumie Radio Maryja otrzyma³o kilkadziesi±t milionów dolarów oraz milion ¶wiadectw udzia³owych o warto¶ci ponad 100 milionów z³otych.
Szacuje siê, ¿e maj±tek radia powiêkszy³ siê o oko³o 160 milionów z³otych.
Zbiórkê prowadzono bez zezwolenia, nigdy nie zosta³a rozliczona. (dzia³o siê to pod rz±dami AWS)
Gdy stoczniowcy zwracaj± siê do rozg³osni po zebrane pieni±dze, s³ysz± od Ojca Rydzyka: "Nie dam wam pieniedzy na prze¿arcie".

Pieni±dze zebrane na "Ratowanie Stoczni Gdanskiej" umo¿liwiaj± rozkwit toruñskiego imperium Ojca Rydzyka.
Do 1997 roku Ojciec Rydzyk mia³ w Toruniu tylko studia i nadajnik radia. Wszystko zajmowa³o jedn± parcele na przedmie¶ciu. W nastêpnych
latach powstaj± : Fundacja "Lux Veritatis", gazeta "Nasz dziennik", Wy¿sza Szko³a Kultury Spo³ewcznej i Medialnej, telewizja "Trwam".

1998 r. Radio Maryja zaczyna wydawaæ "Nasz Dziennik", który osi±ga nak³ad 150 tys. egzemplarzy.

1998 r. Ojciec Rydzyk kupuje w Bydgoszczy "Ilustrowany Kurier Polski".   

1998 r. Ojciec Rydzyk zarejestrowa³ fundacjê "Lux Veritatis".
Fundacja zajmowa³a siê pocz±tkowo produkcj± kaset video z filmami, a nastêpnie zaczêla inwestowaæ pieni±dze w sprzêt elektroniczny i studia telewizyjne.

1999 r. Wspó³pracownicy Ojca Rydzyka inwestuj± na gie³dzie ponad 7 mln z³otych w upadaj±c± spó³ke "Espebepe". Do spó³ki nale¿a³y atrakcyjne grunty warte ponad 50 mln z³otych, które chcieli przej±c Redemptory¶ci.
Operacja koñczy siê niepowodzeniem. Spó³ka upada, redemptory¶ci trac± akcje   
warte wiele milionów z³otych (by³y to pieni±dze na "Ratownie Stoczni")   

1999 r. Zaczê³y powstawaæ studia Telewizji "Trwam" (jedne z najwiêkszych w Polsce) i budynki kompleksu akademickiego Wy¿szej Szko³y Kultury Spo³ecznej i Medialnej - o powierzchni 15 tys. metrów kw. Koszt budowy akademików szacowany jest na 40 mln z³otych.

2000 r. W tajemniczym wypadku samochodowym ginie Boles³aw Hutyra, jedyna osoba z zewn±trz, która zna³a finanse Ojca Rydzyka.
Na prostej drodze, w pogodny wrze¶niowy dzieñ, samochód wbija siê w potê¿n± frezarkê zbieraj±c± asfalt. Brak ¶ladów po¶lizgu i hamowania.Przez trzy dni ofiary wypadku nie zosta³y zidentyfikowane, poniewa¿ policja nie znalaz³a przy nich ¿adnych dokumentów.
Syn Tomasz Hutyra powiedzia³: "Ojciec wspólnie z dwoma osobami jecha³ na spotkanie z ministrem skarbu. Wszyscy zgineli. Spotkanie mia³o dotyczyæ sytuacji Stoczni Gdanskiej. Szczegó³y wypadku by³y bardzo dziwne, a przez ¶mieræ ojca stracona zosta³a Stocznia Gdañska i szansa na wyja¶nienie tajemnicy zbiórki pieniêdzy".   

2001 r. Do Rady Miejskiej Torunia zosta³ z³o¿ony wniosek o przekazanie bez przetargu za 1% warto¶ci 54 ha gruntów po JARZE (Jednostce Armii Radzieckiej) fundacji Ojca Rydzyka, na potrzeby Wy¿szej Szko³y Kultury Spo³ecznej i Medialnej.  Autorzy pisma zapowiadaj± zainwestowanie 600-800 mln z³otych.

2001 r.Wrzesien. Rozpoczyna dzia³alno¶æ Wy¿sza Szko³a kultury Spo³ecznej i Medialnej. Szko³a ma za zadanie kszta³ciæ przysz³ych dziennkarzy pos³usznych Rydzykowi.

2003 r. 13 Maja. Rozpoczyna nadawianie telewizja "Trwam". Stacja posiada studia telewizyjne w Toruniu i w Warszawie. Toruñskie studio Telewizji "Trwam" jest drugim co do wielko¶ci w kraju (ponad 800 m.kw.). Warto¶æ inwestycji wg. toruñskich architektów to 43 mln z³otych.
Telewizja "Trwam" nie jest nadawc± spo³ecznym i mo¿e zarobiæ kilkana¶cie milionów z³otych rocznie z emisji reklam.
W czasie pielgrzymek "Radia Maryja" na Jasn± Góre, dekodery TV "Trwam" sprzedawane s± jak "¶wie¿e bu³eczki".

2003 r.Czerwiec. Radio Maryja domaga siê uniewa¿nienia referendum europejskiego.   

2003 r. "Radio Maryja" nadaje ju¿ ze 123 nadajników UKF w Polsce, przez satelity do Europy i Ameryki Pó³nocnej, poprzez wynajmowanie czasu w kilku rozg³o¶niach w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, przez Internet z nadajników krótkofalowych wynajmowanych w Rosji. Roczny koszt utrzymania "Radia Maryja" i telewizji "Trwam" wynosi 24 mln z³otych.

2005 r.  Przed drug± tur± wyborów prezydenckich s³uchacze Radia Maryja otrzymuj± instrukcjê od Ojca Rydzyka: Dzieñ w dzieñ przekonywaæ do Kaczyñskiego rodzinê, s±siadów i znajomych z pracy. Rozg³o¶nia odnosi sukces. Lech Kaczyñski wygrywa g³osami mieszkañców wsi i miasteczek.   

2006 r. Piêtnasta rocznica powstania Radia Maryja. W uroczysto¶ciach w Toruniu uczestniczy³o ponad 10 tys. pielgrzymów, biskupi oraz premier Jaros³aw Kaczyñski wraz z politykami prawicy. W trakcie uroczysto¶ci mo¿na by³o nabyæ ¶wiête obrazy, albumy, p³yty DVD o Janie Pawle II oraz takie ksi±¿ki jak: "Co s³ynni ludzie mówili o ¯ydach?", "Cywilizacja ¿ydowska", "Masoneria". Dla mediów spoza imperium Ojca Rydzyka wstêp by³ wzbroniony.

2007 r. Ojciec Rydzyk stara siê o dofinansowanie z Unii Europejskiej wysoko¶ci 15,5 mln euro. Uczelnia Rydzyka organizuje tak¿e studia w zakresie pozyskiwania ¶rodków unijnych, choæ jeszcze kilka lat wcze¶niej Rydzyk walczy³ przeciwko przyst±pieniu Polski do Unii Europejskiej

2007 r. Zgromadzeniu Redemptorystów wydzier¿awiono 1,35 ha dzia³ki nad Wis³± na rozbudowê o¶rodka akademickiego. Zgromadzenie p³aci 3 z³ote za metr kwadratowy rocznie, podczas gdy w Toruniu ceny zaczynaj± siê od 15 z³otych za metr.
Je¿eli inwestycje przekraczaj± warto¶æ gruntu, to grunt przechodzi na w³asno¶æ inwestora (czyli Rydzyka).

2007 r. Ojciec Rydzyk zamierza wykonaæ odwierty geotermalne oraz wybudowaæ geotermaln± elektrociep³owniê. Na odwierty Ojciec Rydzyk potrzebuje 27 mln z³otych które stara sie uzyskaæ z Narodowego Funduszu Ochrony ¦rodowiska i Gospodarki Wodnej. Sprzeda¿ wyprodukowanego pr±du mo¿e daæ zakonnikowi w przysz³o¶ci 5 mln z³otych rocznie.

2007 r. Telewizja Polska podpisala umowê handlow± z TV "Trwam". TVP udostepni Rydzykowi pasmo na satelicie Astra. Kwota transakcji jest objêta tajemnic± handlow±.

2008. S³uchacze Radia Maryja to ludzie starsi, którzy zaczynaj± wymieraæ. Ojciec Rydzyk chc±c sobie wychowaæ nowe pos³uszne pokolenie, powo³uje w 1997 r. do ¿ycia "Podwórkowe Kó³ka Ró¿añcowe". Obecnie "Podwórkowe Kó³ka Ró¿añowe" zrzeszaj± ponad 130 tys. dzieci.
Od najm³odszych lat dzieci s± indoktrynowane przez organizacjê redemptorystów, zgodnie ze s³owami Ojca Rydzyka : "M³odzie¿ jest kochana, mo¿na j± formowaæ jak plastelinê".

2008 r. Wiêkszo¶æ podmiotów imperium medialnego Ojca Rydzyka nie odprowadza podatków. Straty skarbu pañstwa z tytu³u podatku VAT i CIT mog± ju¿ wynosic nawet 30 mln z³otych rocznie. Ojciec Rydzyk znajduje siê w setce najbogatszych Polaków. Bezkarnie obra¿a prezydenta, kpi sobie z prawa, nie p³aci podatków. Politycy na d¼wiêk s³ów "Ojciec Tadeusz Rydzyk" dr¿± ze strachu o w³asne ¿ycie. Ka¿da krytyka rozg³osni
jest t³umaczona przez Ojca Rydzyka jako atak na ko¶ció³, Boga i Ojczyznê.   
Mówi sie, ¿e magnat medialny Ojciec Rydzyk sta³ siê nietykalnym i najbardziej wp³ywowym fundamentalist± religijnym w Europie.   

---------------------------------------------           
"Naród jest m±dry, ale og³upiony". Ojciec Tadeusz Rydzyk.
 
 

~Expert6 , 08.12.2008 08:36
Zapisane
spl
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 127


« Odpowiedz #2 : Grudzieñ 08, 2008, 11:12:07 »

"Dziêkujê codziennie Bogu za Radio Maryja"Jan Pawe³ II ,wszystko robi zgodnie z prawem wiêc o co ci chodzi,
 
 

~seba , 08.12.2008 08:46
Zapisane
spl
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 127


« Odpowiedz #3 : Grudzieñ 08, 2008, 11:12:37 »

Jak podaje raport KRRiTV, `W dniu 27 II 2003 r. stwierdzono wielokrotn± obecno¶æ w `Wiadomo¶ciach' informacji w ¶wiadomy sposób sfa³szowanej; dotyczy³a ona b³ogos³awieñstwa dla Radia Maryja i Telewizji Trwam, którego w trakcie audiencji generalnej mia³ udzieliæ Jan Pawe³ II. Informacjê tê zweryfikowa³a negatywnie Katolicka Agencja Informacyjna."
 
 

~Veritas liberabit vos , 08.12.2008 10:16
Zapisane
spl
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 127


« Odpowiedz #4 : Grudzieñ 08, 2008, 11:13:19 »

ca³y tekst jest paszkwilanck± bredni±, której jedynym celem by³o wylanie pomyj na  Polaka , który o¶mieli³ siê z powodzeniem z³amaæ monopol medialny gw,tvn itp..   
Ps.
Za³ó¿ pejsy za uszy to przejrzysz na oczy... 

 
 

~moher , 08.12.2008 09:21

 
Zapisane
spl
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 127


« Odpowiedz #5 : Grudzieñ 08, 2008, 11:14:17 »

Trzeba przyznaæ ¿e o.T.Rydzyk ma glowe na karku. Brawo.

regon
Zapisane
spl
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 127


« Odpowiedz #6 : Grudzieñ 08, 2008, 11:14:47 »

to tekst rodem z G.Wybiórczej, czyli jak zwykle tendencyjny, w klimacie taniej sensacji i oczywi¶cie k³amliwy.
 
ps. Sk±d ekspercie masz takie dok³adne dane o O.R. jeste¶ jego biografem ?
 
 

~RP , 08.12.2008 09:12
Zapisane
spl
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 127


« Odpowiedz #7 : Grudzieñ 08, 2008, 11:15:19 »

O. Rydzyk dorobi³ siê fortuny. A gdzie ona jest? Ano. W murach Toruñskiej uczelni któr± zbudowa³ dla ludzi.
A który z POlitycznych "dorobkiewiczów" da³ co¶ krajowi od siebie?
 
 

~O tym mówmy. , 08.12.2008 09:22
Zapisane
naszawiara
Nowy u¿ytkownik
*
Wiadomo¶ci: 36


« Odpowiedz #8 : Lipiec 29, 2009, 13:42:47 »

.
2007-12-13:

[size=18] Tadeusz Rydzyk: „To jest wypowiadanie wojny”[/size]




Tadeusz Rydzyk




Donald Tusk



„Tego ju¿ za wiele. To jest wypowiadanie wojny! Zrobimy manifestacjê w Warszawie i to tak± porz±dn±. (...) Spe³niaj± siê wszystkie gro¼by pana Tuska, który kiedy¶ obra¿a³, k³ama³. A pó¼niej jedzie do papie¿a. To jest ob³udne, k³amliwe. To jest drañstwo” – grozi³ na antenie Radia Maryja redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk. Premier Donald Tusk zapewni³, ¿e gró¼b szefa toruñskiej rozg³o¶ni nie boi siê. "My robimy to, do czego ka¿dy ma prawo. A oni ile nakradli. Zobaczcie, z czego siê wzbogacili. Ale im wolno" - zacytowa³o o. Rydzyka "Metro".

„Ka¿dy ma prawo, kto ma swoje media, wyra¿aæ pogl±dy polityczne. (...) Nigdy nie by³em faworytem ojca Rydzyka i nie s±dzê, ¿eby kiedykolwiek tak by³o. Natomiast manifestacje - no có¿, to jest mój los jako szefa rz±du, ¿e raz na jaki¶ czas jakie¶ grupy bêd± protestowa³y” – stwierdzi³ premier na antenie Radia ZET.

O. Tadeusz Rydzyk zarzuca nowemu rz±dowi, ¿e „jako naczelny cel ma zniszczenie Radia Maryja”. Zarzuty te spowodowane s± g³ównie tym, ¿e rz±d podda³ pod kontrolê fakt przyznania wielomilionowych dotacji dla fundacji Lux Veritatis nale¿±cej do o. Rydzyka. Premier zapewni³ jednak, ¿e "nie mam obsesji Radia Maryja”, a kontrola dotacji nie ma charakteru jakichkolwiek szykan.

Ojciec Rydzyk napisa³ list do do Donalda Tuska: "Wygl±da na to, i¿ niechêæ, któr± wyra¿a³ Pan i Pana ugrupowanie od paru lat wobec Radia Maryja, nie skoñczy³a siê, ale przeobrazi³a w dzia³anie prowadz±ce do jego zniszczenia" - napisa³ w li¶cie ojciec Rydzyk.

„Nie bêdzie takiej instytucji w Polsce, prywatnej, pañstwowej, samorz±dowej, ko¶cielnej, która bêdzie dzia³a³a obok prawa, czyli niezgodnie z regu³ami. (...) Je¿eli siê oka¿e, ¿e pieni±dze, jakie przyznano o. Rydzykowi na biznes jaki prowadzi, by³y przyznane niezgodnie z regu³ami gry, to odpowiedzialno¶æ za to powinien ponie¶æ urzêdnik, który tak± decyzjê podj±³, a nie o. Rydzyk” – stwierdzi³ Donald Tusk.

Premier doda³, ¿e mo¿e mieæ pretensje i bêdzie je mia³ do "urzêdnika lub urzêdu, który podejmuje niezgodne z prawem czy z interesem spo³ecznym, decyzje. Zdenerwowany powinien byæ urzêdnik, je¶li naruszy³ prawo. O. Rydzyk mo¿e spaæ spokojnie".

¬ród³a:

Pierwotna wersja artyku³u pochodzi z serwisu e-Polityka.pl (na specjalnych zasadach)

Magdalena Birecka, PAP – Ojciec Rydzyk do rz±du: To jest ju¿ wojna – Dziennik, 11 grudnia 2007

met, PAP – Premier: Za dotacjê dla o.Rydzyka mo¿e odpowiedzieæ urzêdnik – Gazeta.pl, 12 grudnia 2007

.

Zapisane
spl
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 127


« Odpowiedz #9 : Marzec 08, 2013, 08:35:25 »

Episkopat do³±czy³ do nacisków ws. TV Trwam

52 minuty temu 
- Przykro mi, ¿e do kampanii nacisków do³±czy³ polski Episkopat - tak Krzysztof Luft z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji komentuje o¶wiadczenie KEP, w którym biskupi po raz kolejny poparli starania fundacji Lux Veritatis o miejsce dla TV Trwam na multipleksie (MUX-1).


Podczas plenarnego zebrania KEP biskupi wystosowali "o¶wiadczenie w sprawie Telewizji Trwam". Napisali w nim, ¿e popieraj± fundacjê o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis, ubiegaj±c± siê w trwaj±cym konkursie o miejsce dla TV Trwam na MUX-1.
- Oczekuj± tego miliony obywateli naszej Ojczyzny w imiê wolno¶ci s³owa w przekazie medialnym. Stosowne wnioski w tej sprawie przes³ane zosta³y przez sygnatariuszy na rêce Przewodnicz±cego KRRiT. Oczekuj± tego wierni Ko¶cio³a Katolickiego w Polsce oraz Jego Pasterze w imiê prawa i zasad demokratycznego pañstwa - napisali hierarchowie.

Dalej podkre¶lili, ¿e TV Trwam od 10 lat "ofiarnie s³u¿y dzie³u pog³êbiania wiary w Ojczy¼nie i poza jej granicami, pe³ni±c sw± pos³ugê ewangelizacyjn±" oraz stanowi "pomoc w odczytywaniu rzeczywisto¶ci religijnej, spo³ecznej i informacyjnej naszej Ojczyzny".
W ocenie biskupów odrzucenie przez KRRiT kolejnego wniosku Telewizji Trwam o uzyskanie koncesji na nadawanie multipleksie "oznacza³oby wyra¼n± dyskryminacjê wiernych Ko¶cio³a Katolickiego w Polsce".
Komentuj±c o¶wiadczenie KEP Luft zwróci³ uwagê, ¿e "natychmiast po og³oszeniu konkursu rozpoczê³a siê kampania nacisków politycznych i medialnych, a nawet przestêpczych gró¼b pod adresem KRRiT i jej cz³onków".
- Jej celem jest wymuszenie na organie pañstwowym, jakim jest KRRiT, rozstrzygniêcia trwaj±cego konkursu na rzecz jednego z jego uczestników. Jestem zdziwiony, ale te¿ jest mi bardzo przykro, ¿e do tej kampanii nacisków do³±czy³ tak¿e polski Episkopat. To naprawdê zasmucaj±ce - oceni³.
W konkursie na cztery ostatnie miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej wp³ynê³o w sumie 17 wniosków. Og³aszaj±c go, KRRiT zdecydowa³a, ¿e bêd± to programy: spo³eczno-religijny, filmowy, edukacyjno-poznawczy oraz dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Krajowa Rada na razie nie informuje, kto ubiega siê o miejsce na multipleksie - wnioski s± sprawdzane pod k±tem formalnym. Wiadomo, ¿e jednym z nadawców, którzy wystartowali w konkursie na program spo³eczno-religijny jest fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam. Z ubiegania siê o miejsce dla programu o takim charakterze w miniony pi±tek wycofa³ siê Point Group.
W komunikacie spó³ka poinformowa³a, ¿e z³o¿y³a wniosek o koncesjê w momencie, gdy jej zarz±d uzyska³ informacje, i¿ nie bêdzie siê o to ubiegaæ TV Trwam. Ostatecznie tak jednak siê sta³o.
- Szanuj±c jej dorobek oraz dorobek i zaplecze spo³eczne jej twórcy, a wbrew czystemu rachunkowi ekonomicznemu, wycofujemy nasz wniosek o koncesjê na rozpowszechnianie kana³u spo³eczno-religijnego z konkursu o koncesjê na MUX-1 - napisa³ w o¶wiadczeniu prezes Point Group Micha³ Lisiecki.
Sto³eczna prokuratura prowadzi postêpowanie sprawdzaj±ce w sprawie gró¼b karalnych, jakie otrzymali szef KRRiT Jan Dworak i zasiadaj±cy w Radzie Luft. Autorzy przes³anego do KRRiT listu grozili im ¶mierci± w przypadku nieprzyznania TV Trwam miejsca na MUX-1.
Fundacja Lux Veritatis ubiega³a siê o miejsce dla TV Trwam na MUX-1 w poprzednim konkursie, ale go nie otrzyma³a. KRRiT t³umaczy³a to niepewn± sytuacj± finansow± Fundacji - maj±tek Lux Veritatis wynosi³ ok. 90 mln z³, ale wiêkszo¶æ ¶rodków pochodzi³a z po¿yczki udzielonej przez polsk± prowincjê zakonu redemptorystów. Fundacja odmówi³a KRRiT wyja¶nieñ na temat warunków sp³aty tego zobowi±zania. Skargê na decyzjê KRRIT Wojewódzki S±d Administracyjny w Warszawie oddali³ w maju ub. roku. Z³o¿ono kasacjê do NSA; nie by³a ona jeszcze rozpatrywana.
(Pog)
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/luft-episkopat-dolaczyl-do-naciskow-ws-tv-trwam,1,5439090,wiadomosc.html
Zapisane
ascetyk
Administrator
Aktywny u¿ytkownik
*****
Wiadomo¶ci: 147


« Odpowiedz #10 : Marzec 07, 2021, 08:51:17 »

http://www.naszawiara.darmowefora.pl/index.php?topic=46.0

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rasa-nocna kolospawalniczeswc wataha-upadlych-wilkow wiilki my-very-cats